Zemine Monte Sistemler

Zemine monte güneş enerjisi sistemleri, güneş enerjisinden elektrik üretimine ilgisi olan tüm gerçek/tüzel kişiler ve bu pazara ilgisi olan yatırımcılar için elverişli sistemlerdir. 1 MW'a kadar lisanssız ya da 1 MW GES ve üzerinde lisanslı olarak yapılabilirler. Devlet tarafından garanti edilen fiyat ve kanunlar çerçevesinde tüm gerçek/tüzel kişiler, üretim elektriği devlete satabilmektedir. 1 MW altı lisanssız zemine monte ges tesisleri için, aynı dağıtım bölgesi sınırları içinde üretilen ve tüketilen enerji KWh bazında mahsuplaşılarak, fazlası yine şebekeye satılabilir. Dahası bu şekilde kuracağımız tesis için lisans almamıza gerek yoktur. Aynı dağıtım bölgesinde herhangi bir yere santral kurulabilir.
Yukarıdaki kullanıma ek olarak yürürlükteki mevzuata göre bir şirket sadece şebeke iletim bedeli ödeyerek Türkiye’nin başka bölgelerine elektrik satışı yapabilir.
Eğer santralinizin gücü 1 MW altında ise ürettiğiniz elektriği kendi tüketimiz için harcadıktan sonra üretim tüketim arasındaki farkı şebekeye satabilirsiniz. Dahası bu şekilde kuracağınız tesis için lisans almanıza gerek yoktur. Aynı dağıtım bölgesinde herhangi bir yere santral kurulabilir.

BAZI ZEMİNE MONTE GÜNEŞ ENERJİSİ SANTRAL PROJELERİMİZ

Facebook
Google+
https://www.teknoraysolar.com.tr/zemine-monte-sistemler
YouTube
LinkedIn
Daha fazla bilgi için

Bize +90 216 577 63 00 numaralı hattımızdan ulaşabilirsiniz.Sosyal Medyada Bizi Takip Edebilirsiniz.

E-bültenimize kaydolun!

En son gelişmelerden ve güncellemelerden haberdar olun!


E-Bültene kaydolmak istiyorum.İLETİŞİME GEÇİN

X
İLETİŞİME GEÇİN