Türkiye’nin En Büyük Güneş Enerjisi Santrali Açılıyor

 

turkiyenin-en-buyuk-gunes-enerjisi-santrali-aciliyor

Facebook
Google+
https://www.teknoraysolar.com.tr/turkiyenin-en-buyuk-gunes-enerjisi-santrali-aciliyor
YouTube
LinkedIn

Kurduğu GES santrallerle yenilenebilir ve sınırsız enerji kaynağı güneşi karlı bir yatırıma dönüştüren Tekno Ray Solar, Konya Kızören’de bulunan ve 18,5 MW’lık ilk fazı devreye alınan toplam 22,5 MW kapasiteli Türkiye’nin en büyük güneş enerjisi santralinin resmi açılışını 4 Mayıs Çarşamba günü gerçekleştiriyor.

Toplamda 430 bin m2’lik alana kurulan Konya Kızören Güneş Enerji Santrali’nin, yıllık olarak toplamda 30.730.000 kWh elektrik üretimi gerçekleştirmesi planlanıyor. En yüksek kalitede ekipmanların kullanıldığı Konya Kızören Güneş Enerjisi Santrali “online scada” mimarisine sahip Türkiye’deki tek Güneş Enerjisi Santrali olma özelliğini taşıyor.

Türkiye’de örnek olarak gösterilebilecek donanıma sahip olan Konya Kızören GES, yüksek verimli sistem tasarımı ve uzaktan izlenebilme özelliği ile üretim değerlerini anlık izleme fırsatı da sağlıyor.

Yenilenebilir ve sınırsız enerji kaynağı güneş enerjisinin, teknolojik alt yapı ve Epc firması Tekno Ray Solar’ın uzman tasarım ekibiyle birleştiği bu proje ile yıllık 45 bin ağacın kurtarılması ve ortalama 18 bin ton CO2 salınımının engellenmesi hedefleniyor.

Gerçekleştirdiği güneş enerjisi projeleri ile Türkiye’de güneş enerjisi sektörüne liderlik eden Tekno Ray Solar, 2016 yılı içerisinde kurulumu gerçekleştirilecek toplamda 60 MW Güneş Enerjisi Santrali ile yatırımlarına devam etmeyi planlıyor.

Daha fazla bilgi için

Bize +90 216 577 63 00 numaralı hattımızdan ulaşabilirsiniz.Sosyal Medyada Bizi Takip Edebilirsiniz.

E-bültenimize kaydolun!

En son gelişmelerden ve güncellemelerden haberdar olun!


E-Bültene kaydolmak istiyorum.İLETİŞİME GEÇİN

X
İLETİŞİME GEÇİN