Tekno Ray Solar’ın 2017 GES Hedefi 175 MW !

Tekno Ray Solar’ın 2017 Hedefi 175 MW !

Tekno Ray Solar’ın 2017 Hedefi 175 MW !

gunes-enerjisi-santrali-2017-hedefi-175-mw

Türkiye’de güneş enerjisi sektörünün en büyük projelerine imza atan ve yatırımları ile sektörün dinamiklerine yön veren Tekno Ray Solar, 125 MW’lık Güneş Enerjisi Santrali referansı ile 2016 yılını lider şekilde noktalarken, 2017 yılı hedefini 175 MW olarak belirledi. Tekno Ray Solar aynı zamanda 2017 yılı içerisinde, 80 MW gücünde sahanın Bakım – İşletme ve Scada & Uzaktan İzleme Sistemi hizmetlerini de sağlayacak.

Kurulduğu günden bu yana 125 MW gücünde Anahtar Teslimi Güneş Enerjisi Santrali projesine imza atarak sektöre liderlik eden Tekno Ray Solar, 2017 yılında portföyüne eklemeyi planladığı 50 MW’lık yeni santral ile, toplam gücünü 175 MW’a çıkarmayı hedefliyor. Türkiye’nin en büyük güneş enerjisi santrali olma özelliğini taşıyan Konya Kızören Güneş Enerjisi Santrali ile birlikte Konya Cihanbeyli’de 12 MW, Konya Altınekin’de 8,5 MW, Burdur’da 6,5 MW Aydın’da 10,6 MW, Sivas’da 20 MW, olmak üzere bir çok farklı ilde güneş enerjisi santrali projeleri bulunan Tekno Ray Solar, toplam 125 MW’lık Güneş Enerjisi Santrali referansına sahip bulunuyor.

Ortaklığını yürüttüğü Enerray SPA’nın kurulumunu gerçekleştirdiği güneş enerjisi santralleri ile birlikte, başta Brezilya, İtalya, Ürdün olmak üzere, global referansını yaklaşık 900 MW’lar mertebesine taşıyan Tekno Ray Solar, 2017 yılında global anlamda da büyümeye devam etmeyi hedefliyor.

Tekno Ray Solar Türkiye’de tek olan ve tamamen kendi bünyesinde bulunan Türk mühendisler tarafından geliştirilen Scada ve Uzaktan İzleme Sisteminin kullanımını da 2017 yılında artırmayı hedefliyor. Bu sistem ile Üretilen elektriğin performansını etkileyen tüm verileri analiz edebilmeyi, hataları eş zamanlı görüp müdahale edebilmeyi ve bu sayede santralin verimliliğini ve kısaca kazancı %12 oranında artırmayı öngörüyor.

Zemine monte ve çatı üzeri “anahtar teslimi” güneş enerjisi santralleri kurulumu gerçekleştiren ve işletme ve bakım hizmetleri sunan Tekno Ray Solar, santral kurulumlarının yanı sıra Türkiye’de 60 MW, Dünyada ise toplamda 500 MW büyüklüğünde güneş enerjisi santralinin işletme ve bakım hizmetlerinizi de gerçekleştiriyor.

Tekno Ray Solar’dan Gelişmiş Kadrosu ile 4 Servis Noktasından İşletme & Bakım Hizmeti

Tekno Ray Solar, EPC ve Güneş Enerjisi Santrali proje geliştirme hizmetleri dışında işletme ve bakım hizmetleri konusunda da 4 farklı lokasyonda bulunan profesyonel ekibi ile müşterilerine hizmet sağlamaya devam ediyor. Standart hizmetlerin yanı sıra projenin fiziki durumu ve santrale zarar verebilecek dış etkenleri de göz önüne alarak çalışmalarını gerçekleştiren Tekno Ray Solar, her santrale özel farklı bir işletme ve bakım hizmeti sunuyor.

Tekno Ray Solar Ar Ge Faaliyetlerinde de Öncü

Tekno Ray Solar, güneş enerjisi santral bakımı & işletme hizmetlerinin bir parçası olan modül – güneş paneli yıkama ve güneş paneli temizlik hizmetleri Ar-Ge faaliyetleri konusunda da sektöre öncülük ediyor. Tüm tasarım ve üretim çalışmaları Tekno Ray Solar Ar-Ge departmanı bünyesinde yapılarak üretimi gerçekleştirilen MUTO PWS Panel Yıkama Sistemi ve Makinesi, Dünya’nın en az su harcayarak en süratli ve detaylı temizlik faaliyetini gerçekleştirebilen yıkama makinesi olma özelliğini taşıyor. MUTO PWS Panel Yıkama Sistemi ve Makinesi, Tekno Ray Solar’ın Bakım & İşletme hizmetleri kapsamında sunduğu Modül Yıkama ve Temizlik hizmetlerinde aktif olarak kullanılıyor.

Facebook
Google+
https://www.teknoraysolar.com.tr/tekno-ray-solarin-2017-hedefi-175-mw
YouTube
LinkedIn
Daha fazla bilgi için

Bize +90 216 577 63 00 numaralı hattımızdan ulaşabilirsiniz.Sosyal Medyada Bizi Takip Edebilirsiniz.

E-bültenimize kaydolun!

En son gelişmelerden ve güncellemelerden haberdar olun!


E-Bültene kaydolmak istiyorum.İLETİŞİME GEÇİN

X
İLETİŞİME GEÇİN