EPDK Konya Kızören Güneş Enerjisi Santralini Ziyaret Etti

EPDK, Türkiye’de güneş enerjisi sektörünün en önemli projelerine imza atan ve GES yatırımları ile sektörün dinamiklerine yön veren Tekno Ray Solar tarafından işletmeye alınan Türkiye’nin en büyük güneş enerjisi santrali Konya Kızören GES ziyaret etti.

Düzenlenen teknik inceleme gezisine EPDK Başkan Danışmanı Halil Utku ve EPDK Grup Başkanı Mahmut Adil Savaş da dahil olmak üzere 30 kişilik katılım ile gerçekleşti. Teknik inceleme sonrasında EPDK Enerji Uzman Yardımcısı Vedat Akdağ ve Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu Enerji Uzman Yardımcısı Sevim Kalkan tarafından Tekno Ray Solar ekibine plaket takdim edildi.

EPDK görev alanı ile ilgili tesislerdeki uygulamaları yerinde görmek amacı ile düzenlenen teknik gezi kapsamında Tekno Ray Solar Konya Kızören güneş enerjisi santraline yapılan saha ziyaretinde, Tekno Ray Solar Genel Müdür Yardımcısı Ertuğrul Çerşil, Tasarım Şefi Erkan Yasav ve Planlama Mühendisi Veysel Burak Kanat ile birlikte teknik ekip de hazır bulundu.

Kurmuş olduğu güneş enerjisi santrallerinde en ileri teknoloji ve en yüksek verimlilik prensibini benimseyen Tekno Ray Solar, düzenlenen teknik ziyarette Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu yetkililerine güneş enerjisi santralleri ve çalışma prensipleri, fotovoltaik paneller, güneş pilleri ve çalışma sistemleri, konstrüksiyon uygulamaları ile ilgili bilgiler verildi. Planlama Mühendisi Veysel Burak Kanat güneş enerjisi santrallerinde kullanılan ekipmanlar, Tasarım Şefi Erkan Yasav da Konya Kızören güneş enerjisi santrali projesi ve saha çalışmaları hakkında bilgiler verdi.

130 yılı aşan global geçmişi ve 30 yılın üzerinde Türkiye’de vermekte olduğu hizmetleri ile sektörümüzde 2011 yılından bu yana anahtar teslim güneş enerjisi santralleri inşa eden Tekno Ray Solar, kurmuş olduğu güneş enerjisi santrallerinde en ileri teknoloji ve en yüksek verimlilik prensibini benimsemiştir.

Konya Kızören güneş enerjisi santrali, toplamda 22,500 kWp kapasiteli olmakla beraber ilk fazı 18,500 kWp olarak devreye alınan, Türkiye’nin en büyük güneş enerji santralidir. Yıllık olarak toplamda 30.730.000 kWh elektrik üretimi gerçekleştirmektedir. Toplamda 430.000 m2’lik alana kurulmuştur.

Facebook
Google+
https://www.teknoraysolar.com.tr/epdk-konya-kizoren-gunes-enerjisi-santralini-ziyaret-etti
YouTube
LinkedIn
Daha fazla bilgi için

Bize +90 216 577 63 00 numaralı hattımızdan ulaşabilirsiniz.Sosyal Medyada Bizi Takip Edebilirsiniz.

E-bültenimize kaydolun!

En son gelişmelerden ve güncellemelerden haberdar olun!


E-Bültene kaydolmak istiyorum.İLETİŞİME GEÇİN

X
İLETİŞİME GEÇİN