87 MW’lık Güneş Enerji Santrali ile Yatırımlarımıza Devam Ediyoruz

87-mwlik-gunes-enerji-santralİ
Türkiye’de güneş enerjisi sektörünün en büyük projelerine imza atan ve güneş enerjisi yatırımları ile sektörün dinamiklerine yön veren Tekno Ray Solar, toplam 10 farklı ilde devam eden 87 MW kapasiteli güneş enerji santrali projesine hız kesmeden devam ediyor.

Kurmuş olduğumuz güneş enerjisi santrallerinde en ileri teknoloji ve en yüksek verimlilik prensibini benimseyen Tekno Ray Solar; Konya, Aydın, Burdur, Elazığ, Bursa, Nevşehir, Sivas, Tokat, Kütahya ve Adana’da toplamda 82 MW’lık 11 farklı Güneş Enerjisi Santrali projesine devam ediyor. Projelerin tamamlanmasıyla birlikte 2016 yılı sonu itibariyle kurulu gücünü 125 MW mertebelerine çıkarmayı hedefleyen Tekno RaySolar, güneş enerjisi sektöründeki çıtayı her geçen gün yükselterek, liderliğini pekiştiriyor.

Konya Kızören’de toplamda 22,5 MW kapasiteli Türkiye’nin en büyük güneş enerjisi santralini devreye aldıktan sonra Fotovoltaik Enerji PV sektörüne öncülük eden Tekno Ray Solar, kurulumuna başladığı 11 farklı GES tamamında anahtar teslimi projeler üreterek, elektrik şebekesine bağlantı hizmetlerini de sağlıyor.

GÜNEŞ ENERJİSİ SANTRAL YATIRIMLARINA DEVAM

Katılmış olduğu televizyon programında güneş enerjisi sektörünü değerlendiren Tekno Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Altay Coşkunoğlu; “Ülkemizde yaşanan bir takım olaylardan sonra, tüm yöneticilerimizle toplandık ve devam eden ges yatırımlarımızın hiç birisini durdurmamaya tam tersi hızlandırmaya karar verdik.” dedi. Türkiye’nin geçtiği bu zor günlerden çıkış yolunun hep beraber güçlü bir birliktelik sergilemek olduğuna değinen Coşkunoğlu, ekonomimizi kuvvetli bir hale getirmek için her yatırımcının önünün açılması ve güneşenerjisi sektörüne yatırımın teşvik edilmesi gerektiğini belirtti.

GÜNEŞ ENERJİSİ TÜRKİYE’NİN GELECEĞİ

Altay Coşkunoğlu, güneşin enerjisinin sonsuz bir enerji kaynağı olduğu güneş enerjisi sektöründe 2005 yılından sonra dünyada bir devrim yaşandığını belirtti. Coşkunoğlu, Türkiye’de güneş enerjisi santrallerinin kurulu gücünün bugün itibariyle 600 MW olduğunu, yılsonu itibariyle bu rakamın 900 MW mertebelerine ulaşacağını söyledi. Ancak bu rakamın dünyadaki güneş enerjisi santrallerinin çok gerisinde olduğuna da dikkat çekti.

Tekno Ray Solar tarafından devreye alınan 22,5 MW’lık Türkiye’nin en büyük güneş enerjisi santrali Konya Kızören GES’in, kullandığı ileri teknoloji sayesinde NASA’nın yayınlamış olduğu ışınım verilerinin %16 üzerinde üretim yapabildiğine değinen Altay Coşkunoğlu, Türkiye’nin 2023 hedefleri çerçevesinde yenilenebilir enerji kaynaklarının kullanımı ile dışa bağımlılığını % 90 oranında azalacağını ifade etti.

En kaliteli ges santralleri, en iyi ürünler ve en verimli tasarım stratejisiyle yola çıkan Tekno Ray Solar, Türkiye’nin her noktasında deneyimli kadrosu ile hizmet veriyor. 30.000 m2’ye varan depo alanları ve anlık uzaktan izleme, raporlama hizmetleri ile satış sonrası hizmet desteğinde de Türkiye’de sektöre liderlik ediyor.

Facebook
Google+
https://www.teknoraysolar.com.tr/87-mwlik-gunes-enerji-santrali-ile-yatirimlarimiza-devam-ediyoruz
YouTube
LinkedIn
Daha fazla bilgi için

Bize +90 216 577 63 00 numaralı hattımızdan ulaşabilirsiniz.Sosyal Medyada Bizi Takip Edebilirsiniz.

E-bültenimize kaydolun!

En son gelişmelerden ve güncellemelerden haberdar olun!


E-Bültene kaydolmak istiyorum.İLETİŞİME GEÇİN

X
İLETİŞİME GEÇİN