10 Farkı İlde 14 Farklı Güneş Enerjisi Santral Kurulumu

10 Farkı İlde 14 Farklı Güneş Enerjisi Santral

10 Farkı İlde 14 Farklı Güneş Enerjisi Santral Kurulumu

Tekno Ray Solar saha operasyon ekibi aynı anda 10 farklı ilde 14 farklı projede hizmet veriyor. Kurulduğu günden bu yana 175 MW gücünde anahtar teslimi güneş enerjisi santrali projesine imza atarak sektöre liderlik eden Epc firması Tekno Ray Solar. Aydın, Niğde, Adana ve Konya başta olmak üzere 10 farklı ilde ve 14 Farklı güneş enerjisi santral kurulumu projesini eş zamanlı olarak gerçekleştiriyor. Projeler kapsamında toplamda 400’ü aşkın istihdam hacmi yaratan Tekno Ray Solar’ın saha operasyon ekibinde, 26 mühendis aktif olarak görev alıyor.

Güneş enerjisi santral kurulumu operasyonlarında Türkiye’nin en tecrübeli ve konusunda uzman saha ekibine sahip olan Epc firması Tekno Ray Solar, 10 farklı ilde ve toplamda 98 MW’lık 14 farklı zorlu projede eş zamanlı olarak hizmet veriyor. Proje kurulumlarının devam ettiği Konya, Sivas, Tokat, Elazığ, Nevşehir, Kütahya, Niğde, Adana ve Aydın şantiyelerinde, 400’ü aşkın istihdam hacminin yanı sıra 26 mühendis ve 17 kişilik teknik hizmet ekibi de aktif olarak yer alıyor.

GES saha projesinin ilk aşamasında alanın belirlenmesi. Aplikasyon krokisinin oluşturulması. Zemin düzenleme çalışmalarının yapılması. Mobilizasyon çalışmaları. Çevre aydınlatmaları, topraklama ve son olarak da zemin yapısına bağlı olarak ayak noktaları belirlenmesi gibi işlemler hayata geçiriliyor. Bu işlemlerin ardından güneş enerjisi santral kurulumunun ikinci aşamasında gerçekleştirilen ve Tekno Ray Solar tarafından özel olarak projelendirilen kablolama sistemi. ( Koruge boruları döşeme ) sahaya uygulanıyor. Kurulan menhol sistemi sayesinde olası bir kablo arızası durumunda birebir arızalı olan noktaya müdahale edilebiliyor. Herhangi bir toprak kazısı olmadan direkt olarak menhol içinden kablo değişimi sağlanıyor ve bu sayede arıza çok kısa sürede giderilebiliyor.

Deneyimli operasyon ekibimizin kontrolünde konstrüksiyon ve panel montajı. Elektrifikasyon bağlantıları inverterlerin montajı, enerji nakil hattı projesinin hayata geçirilmesi ve kablolama işlemleri eş zamanlı olarak uygulanıyor. Tüm çalışmaların tamamlanmasının ardından gerekli testler yapılarak güneş enerji santrali devreye alınıyor. Güneş enerjisi santralimizin en önemli özelliklerinden biri olan sisteme anında müdahale ve her an her noktayı izleyebildiğiniz. Scada sisteminin kontrolleri de yapılıyor. Akabinde kurulan güvenlik sisteminin kurulumu sayesinde ise güneş enerjisi santral projesi 360 derece olarak 7/24 izlenebiliyor.

Epc firması Tekno Ray Solar’ın kendi bünyesinde yer alan tasarım ve saha operasyon ekibinin bir arada çalışması, anlık değişiklikler yapmaya olanak sağlarken, güneş enerjisi santrallerine maliyet ve zaman anlamında büyük fayda sağlıyor.

Yurt içi ve yurt dışında birbirinden farklı teorik ve uygulamalı eğitimler alan. Epc Firmaları arasında bulunan Tekno Ray Solar GES saha operasyon ekibi, 920 MW global proje referansına sahip olan Enerray ile ortak çalışarak bir çok operasyon tecrübesinden faydalanabiliyor.

40 Derece Eğimli GES Sahasına Özel Erozyon Kontrol Sistemi Uygulaması

Epc Firması Tekno Ray Solar GES saha operasyon ekibi tarafından. Aydın’da kurulumu devam eden ve toplamda 10,8 MW kurulu güce sahip olması planlanan Aydın Savcıllı Güneş Enerjisi Santrali. 40 derece eğimli bir arazi üzerinde yer alıyor. Konstrüksiyon yapısının olumsuz doğa koşullarına karşın sağlam kalabilmesi için projede. Tekno Maccaferri firmasına ait erozyon kontrol örtüsü (MACMAT) kullanılıyor. Türkiye’de böylesine zorlu bir sahada güneş enerjisi santral kurulumu yapma konusunda bir ilki gerçekleştiren TEKNO RAY SOLAR, bir çok farklı ve zorlu projenin kurulumuna devam etmeyi planlamaktadır.

Facebook
Google+
https://www.teknoraysolar.com.tr/10-farki-ilde-14-farkli-gunes-enerjisi-santral-kurulumu
YouTube
LinkedIn

Daha fazla bilgi için

Bize +90 216 577 63 00 numaralı hattımızdan ulaşabilirsiniz.Sosyal Medyada Bizi Takip Edebilirsiniz.

E-bültenimize kaydolun!

En son gelişmelerden ve güncellemelerden haberdar olun!


E-Bültene kaydolmak istiyorum.İLETİŞİME GEÇİN

X
İLETİŞİME GEÇİN